دکتر لاله صادقی

بورد تخصصی زنان، زایمان و نازایی

سابقه کار به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی

پایان نامه و مقاله دکترای تخصصی زنان و زایمان (درجه عالی)

دکتر لاله صادقی

بورد تخصصی زنان، زایمان و نازایی

سابقه کار به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی

پایان نامه و مقاله دکترای تخصصی زنان و زایمان (درجه عالی)

لابیاپلاستی

لابیاپلاستی از جراحی‌های زیبایی و جوانسازی واژن به شمار می‌رود و به عمل کوچک‌کردن لب‌های کوچک دستگاه تناسلی خانم‌ها گفته می‌شود و در کسانی که لابیا مینور بزرگ و یا غیرقرینه دارند کاربرد دارد.

لب‌های بزرگ واژن می‌تواند درد و ناراحتی حین فعالیت‌های روزانه و یا ورزش‌هایی مانند دوچرخه سواری ایجاد کنند و هنگام پوشیدن لباسهای تنگ و یا حین رابطه جنسی اعتماد به نفس شخص را کم کند.

لابیاپلاستی در اکثر موارد با لیزر به صورت سرپایی در مطب قابل انجام است ،مدت زمان انجام آن حدود نیم ساعت است و دوره نقاهت بعد از عمل بسیار کوتاه است.

جوانسازی واژن (تنگ کردن واژن)

تنگ کردن واژن با لیزر نیز از اعمال جوانسازی واژن است که به صورت سرپایی در مطب قابل انجام است و نیاز به بیهوشی ندارد،کسانیکه به هر دلیل دچار شل شدگی واژن شده اند مثلا در اثر افزایش سن کاندید این عمل هستند .مدت زمان انجام این عمل حدود بیست دقیقه است و تعداد جلسات به میزان شل شدگی واژن بستگی دارد و توسط متخصص زنان مشخص می‌شود ،بعد از انجام این عمل بیمار میتواند فعالیتهای روزانه خود را انجام دهد.

سفید کردن واژن و ناحیه تناسلی

رفع تیرگی و سیاهی واژن و دستگاه تناسلی خانمها یکی دیگر از کاربردهای لیزر واژینال است .بارداری ،افزایش سن ،پوشیدن لباسهای تنگ و اختلالات هورمونی از جمله علل تیرگی ناحیه تناسلی است ،با لیزر CO2 میتوان تا حدود زیادی این تیرگی را برطرف کرد، تعداد جلسات سفید کردن حداقل ۵ جلسه با فواصل یکماهه است.
با لیزر واژینال می توان آتروفی واژن، بی اختیاری ادرار و زگیل تناسلی را نیز درمان کرد.