طراحی لبخند اختصاصی با جدیدترین روش
لمینت دندان سان ست

کلینیک دندانپزشکی زعفرانیه

طراحی لبخند اختصاصی با جدیدترین روش
لمینت دندان سان ست

زیبایی طبیعی، مقاومت به رنگ پذیری و مقاومت بیشتر نسبت به انواع ونیر کامپوزیتی از مزایای لمینت سرامیکی است انتخاب بهترین نوع لمینت دندان و تکنیک پزشک مهم‌ترین دلایل رضایت شما بعد از انجام لمینت دندان و اصلاح طرح لبخند است.

کلینیک تخصصی دندانپزشکی دنتال زعفرانیه
طراحی لبخند هالیوودی واقعی شما با جدیدترین روش
لمینت دندان سان ست

همین حالا با ما تماس بگیرید

لامینت ونیر (روکش بدون فلز) برای

الف) بلند کردن دندان های کوتاه
ب) بستن فاصله بین دندان ها
ج) درمان بد رنگی و بدشکلی دندان ها بدون ارتودنسی
د) طرح لبخند

تاریخچه استفاده از لمینت دندان

در سال ۱۹۳۰، ارتودنسی و در سال ۱۹۴۶، جراحی دهان وارد عرصه دندانپزشکی زیبایی ترمیمی شد.
سال ۱۹۴۸ برابر بود با ورود پاتولوژی دهان و دندان بیماران به عرصه دندانپزشکی و در همین سال پروتزهای ثابت دندانی اختراع شدند. یک سال بعد نیز شاخه دندانپزشکی کودکان شکل گرفت.
در سال ۱۹۵۱ دندانپزشکی اجتماعی پایه گذاری شد.
در سال ۱۹۶۴ اندودانتیکس وارد رشته دندانپزشکی شد.

شرایط استفاده از لمینت دندان

باید توجه داشت که لمینت دندان، مشکل دندان های قدامی(۶ دندان) را برطرف می‌کند.برای انجام لمینت دندان، یک شرایط ابتدایی لازم است. شرایط فک و لثه باید مناسب باشد. اگر بیمار مشکل فکی و یا تحلیل لثه و یا نیاز به ارتودنسی داشته باشد، گزینه مناسبی برای نصب لمینت دندان نیست.
از مهمترین موانع انجام لمینت دندان، داشتن عادات نا مناسب دهانیست ( مثل دندان قروچه کردن) که می تواند منجر به شکستگی دندان لمینت شدهگردد و یا در طولانی مدت به لمینت دندان آسیب وارد کند.
افرادی که بافت مینای دندان آن ها کافی نیست، کاندید مناسبی برای انجام لمینت دندان نیستند.

مزایای استفاده از لمینت دندان

رنگ لمینت دندان: برتری بزرگ این روش، ثابت ماندن رنگ لمینت دندان، همرنگ بودن با دیگر دندان ها و داشتن سطح شفاف و درخشنده است. برای مثال برای افراد سیگاری که تصمیم به ترک سیگار ندارند، لمینت دندان راه مناسبی برای داشتن لبخندی زیباست.
کاربرد درمانی: در برخی مواقع لمینت دندان برای درمان پوسیدگی دندان به کار می رود.
نصب نسبتا آسان: لمینت دندان معمولا به تغییر شکل زیاد دندان نیاز ندارد وبعد از نصب ظاهری شبیه به دندان واقعی دارد. نکته مهم دیگر اینکه در فرآیند نصب لمینت دندان، آسیبی به مینای دندان وارد نمی شود.

معایب استفاده از لمینت دندان

نیاز به مراقبت: پس از انجام لمینت دندان، باید برای سلامت لمینت تلاش شود( برای مثال سردی و گرمی نوشیدنی و یا گاز زدن مواد سخت).

افزایش استعداد دندان ها به پوسیدگی: در صورتی که اصلاح طرح لبخند به درستی انجام نشده باشد، شانس پوسیدگی دندان ها بیش تر می شود. همچنین در این شرایط التهاب و تحلیل لثه و استخوان ایجاد می گردد که موجب لقی و از دست دادن زود هنگام دندان ها خواهد شد.

هزینه لمینت دندان: شاید نخستین عیبی که در مورد لمینت دندان به ذهن می رسد هزینه نسبتا زیاد آن است. توجه داشته باشید که اگر لمینت دندان کوچکترین آسیبی ببیند و یا بشکند، باید عوض شود و گاه پیش آمده که فردی تنها برای لمینت یک دندان اقدام کرده اما با توجه به اینکه دندان دارای لمینت با دیگر دندان های فرد از نظر رنگ هماهنگی نداشته مجبور به پرداخت هزینه ای بیشتر برای نصب لمینت روی دندان هایی شده که از نظر سلامتی نیازی به لمینت دندان نداشته اند.

انواع لمینت دندان

لمينت كريستالي:(لمينت سراميكي فوق نازك بدون تراش)
مهمترين عيب لمينت هاي سراميكي قديمي نياز به تراش مخرب دندان بود كه دندانپزشكان همواره به دنبال برطرف كردن اين عيب بودند،در ساليان اخير محققان آمريكايي تحولي بزرگ در دندانپزشكي زيبايي ايجاد كردند و با معرفي لمينت هاي سراميكي بسيار نازك بنام آرومز كريستال ونيرز (لمينت هاي كريستالي) كه زيبايي فوق العاده و درخشندگي زيباتر از دندان طبيعي دارند كه بدون نياز به تراش دندان به سطح بيروني دندان چسبانده مي شود اين مشكل را مرتفع كرده اند.
لمينتهاي كريستالي با تكنولوژي ديجيتال كدكم و با بالاترين حد زيبايي و جلوه طبیعی بهترين انتخاب هستند و مثل لمينتهاي قديمي احتياجي به تراش دندان ندارند، فقط احتياج به آماده سازي اوليه دندان دارند و در مرحله ي پرپ و قالب گيري چون تراشي انجام نمي‌شود، هیچ گونه تزريق بي حسي هم صورت نمی گیرد.

ويژگي هاي لمينتهاي كريستالي:
١.ضخامت بسيار نازك در حد ٢/. تا ٤/. ميليمتر.
٢.شباهت بسيار زياد به ميناي دندان.
٣.عدم نياز به تراشيدن دندانها.
٤.باند بسيار قوي به دندان و داشتن دوامي بين ١٥ تا ٢٥ سال كه فوق العادست.
٥.بدليل ساختار كريستالي درخشندگي بسيار بالاي دارد و جذب آب و مواد رنگي ندارد و به همين دليل ثبات رنگ بسيار بالايي دارد و نياز به پاليش ساليانه ندارد.

مراحل انجام لمينت كريستالي در دندانپزشكي:
براي انجام لمينت هاي كريستالي تنها به دو جلسه حضور در مطب ما نياز هست، جلسه اول يك قالب كلي و عكسهاي مخصوص با دوربين از دندانهاي شما گرفته مي‌شود و به لابراتوار اختصاصي ما ارسال مي‌شود و جلسه بعد حدود ٢٤تا ٧٢ ساعت بعد لمينتهاي هاي كريستالي ساخته شده به مطب ارسال و در مطب روي دندانهاي شما نصب مي‌گردد.
اين لمينتها ٨ سال گارانتي مطب ما را دارند و در صورت بروز هر مشكلي در كوتاه ترين زمان بصورت كاملا رايگان مرتفع مي گردد.
بدون تراش ، بدون تزريق ، و بدون درد لبخندتان را در يك روز ميسازيم.
با لمينتهاي كريستالي
با خياليي آسوده صاحب لبخند لاكچري
و منحصر به فرد شويد

سيستم سان ست ونير: براي اولين بار در ايران و بطور انحصاري توسط كلينيك زعفرانيه ارائه مي‌شود. اين تكنيك با همكاري با لابراتوارهاي تحقيقي اروپا و آمريكا توانسته است زيباترين و بهترين متد پروژه هاي درماني و زيبايي را همزمان به اجرا در بياورد .
 تكنيك سان ست بدون تراش در سطح دندان و بدون تزريق بي حسي و بدون هيچ گونه آسيب بر روي سطح دندان ساخته مي‌شود (مينيمال پرپ و no prep).
اين سيستم كاربردي ترين و با كيفيت ترين لايه سراميكي سطحي را بروي دندان ايجاد مي‌كند و لمينت را از نظر ساختارهاي آناتوميكي كاملا با الگو طبيعي دندان تطبيق مي‌دهد .
اين روش يك متد تركيبي با فرآوري نانو مي‌باشد كه روي سطح دندان بدون تراش و به صورت مينيمال پرپ قرار گرفته و با بافت طبيعي دندان تركيب مي‌شود و در نتيجه دندانها در زيباترين فرم خود قرار مي‌گيرند .
ويژگي هاي لمينتهاي سان ست:
١.ضخامت بسيار نازك در حد ٢/. تا ٤/. ميليمتر
٢.شباهت بسيار زياد به ميناي دندان
٣.عدم نياز به تراشيدن دندانها
٤.باند بسيار قوي به دندان و داشتن دوامي بين ١٥ تا ٢٥ سال كه فوق العادست
٥.ثبات رنگ بسيار بالا
مراحل انجام لمينت سان ست در مطب ما:
براي انجام لمينت هاي سان ست تنها به دو جلسه حضور در مطب ما نياز هست، جلسه اول يك قالب كلي و عكسهاي مخصوص با دوربين از دندانهاي شما گرفته ميشود و به لابراتوار اختصاصي ما ارسال مي‌شود و جلسه بعد حدود ٢٤تا ٧٢ ساعت بعد لمينتهاي هاي سان ست ساخته شده به مطب ارسال ميشود و در مطب روي دندان‌هاي شما نصب مي‌شوند.
اين لمينتها ٧سال گارانتي مطب ما را دارند و در صورت بروز هر مشكلي در كوتاه ترين زمان بصورت كاملا رايگان مرتفع مي‌گردد.

مراقبت های بعد از نصب لمینت دندان

بعد از اینکه درمان انجام شده و لمینت بر روی دندان نصب شد، لازم است زمان بیشتری نسبت به قبل صرف بهداشت دهان و دندانتان نمائید.

بهتر است در باره استفاده از دهان شویه زمانی که لمینت دندان دارید، تامل بیشتری کنید. استفاده بی رویه از دهان شویه هایی که محتوی فلوراید هستند می تواند روی لمینت ها تاثیر بگذارد پس بهتر است در این باره با پزشک خود مشورت نمائید.از دیگر مشکلات شایعی که ممکن است بعد از گذشت مدت زمانی نسبتا طولانی پس از نصب لمینت دندان پیش بیاید، تغییر رنگ است.

البته دامنه این تغییر رنگ بسیار به سبک زندگی شما مربوط می شود. استفاده از دخانیات و یا نوشیدن مداوم قهوه و چای می تواند این روند را سرعت بخشد.

قیمت لمینت دندان

بعد از بررسی تمام نکات مطرح شده و اتخاذ تصمیم اولیه برای داشتن لبخندی زیبا و دلنشین، مهم ترین دغدغه این است که هزینه لمینت دندان چقدر است؟
تعرفه لمینت دندان در شهر تهران برای روش مستقیم یا لمینت دندان از جنس کامپوزیت از۳۵۰ هزار تومان تا ۸۰۰ هزار تومان برای هر دندان بوده درحالی که قیمت لمینت دندان از جنس سرامیک نسبتا بالاتر است . قیمت لمینت سرامیکی دندان چیزی در حدود ۷۰۰ هزار تومان تا کمی بیش از ۲ میلیون تومان برای هر دندان میباشد. به این ترتیب میتوان گفت هزینه لمینت دندان از جنس کامپوزیت بسیار مناسبتر از هزینه لمینت سرامیکی دندان است.
لازم به ذکر است که هزینه های ذکر شده در بالا برای لمینت دندان، تنها برای کمک به تخمین هزینه از جانب شماست. برای مثال هستند مطب هایی که برای نصب لمینت دندان از نوع فوق باریک (لومینیر)، هزینه ای معادل ۳ تا ۶ میلیون تومان طلب می کنند.

هزینه های جانبی لمینت دندان

باید در نظر داشته باشید که این قیمت ها، تنها هزینه مستقیم لمینت دندان است و نکته ای که شاید کار شما را برای برآورد دقیق هزینه لمینت دندان سخت کند همین هزینه های جانبیست. به عنوان نمونه برای لمینت دندان به روش غیر مستقیم، از شروع تراش دندانتان تا آماده شدن لمینت شما نیاز به یک روکش موقت دارید. به تمام این هزینه ها باید هزینه ویزیت، نسخه پزشک و اسکن دندان را هم اضافه کنید.

حال شاید تنها این سوال در ذهن شما بی پاسخ مانده باشد که با توجه به تعرفه ثابت،علت تفاوت قیمت لمینت دندان در مطبهای گوناگون چیست؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت بر اساس تعرفه قیمت لمینت دندان ۹۷ در تهران، بستگی به نوع لمینت (لمینت سرامیکی یا کامپوزیت دندان) ، زمان صرف شده و بعضا منطقه جغرافیایی مطب دندان پزشکی دارد.

طراحی لبخند اختصاصی با جدیدترین روش
لمینت دندان سان ست

برای مشاوره رایگان در تلگرام پیغام بگذارید

۰۹۱۲۰۴۵۷۳۷۶

دکتر جلالوند ۰۲۱۲۲۴۳۸۷۷۱

دکتر ایازی ۰۲۱۲۲۴۳۷۶۲۲

۰۲۱۲۲۱۷۴۸۵۳

زعفرانیه خیابان مقدس اردبیلی ، روبروی مرکز خرید پالادیوم ، ساختمان پیراسته ، پلاک ٨١ ، طبقه ٧ ، واحد ٧٢